Tropikal Kelebek Bahçesi öğrencilere ücretsiz Konhaber Reklam

Tropikal Kelebek Bahçesi öğrencilere ücretsiz

konhaber.com
22.01.2019 13:04
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, yaptığı açıklamada Konya Tropikal Kelebek Bahçesinin sömestr döneminde Selçuklu ilçesinde eğitim gören tüm öğrencilere ücretsiz hale getirildiğinin müjdesini verdi.
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız... 2018 – 2019 eğitim öğretim döneminin ilk yarıyıldönemini tamamlayan öğrenciler Selçuklu Belediyesinin anlamlı karne hediyesi ile tatillerini daha iyi değerlendirecekler.

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi karne hediyesi olarak tatil boyunca öğrencilere ücretsiz olacak. 

Çocuklara twitter hesabından sömestr müjdesi olarak tropikal kelebek bahçesini, karnesi getiren çocuklara ücretsiz hizmet vereceğini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, twitter hesabından çocuklara şöyle seslendi; “Sevgili Çocuklar! Sömestr tatilinin ilk etkinliğini beraber yapalım istiyorum. Selçuklu’da eğitim gören öğrencilerimiz tatil boyunca (Pazartesi günleri hariç) Tropikal Kelebek Bahçemizi ücretsiz gezebilecek. Karnesini yanında getiren çocuklarımızı mucizevi dünyayı keşfetmeye bekliyorum” dedi.

Yıllık ortalama 300 bin ziyaretçi kabul eden ve Konya için önemli bir turizm destinasyonu olan Tropikal Kelebek Bahçesi 7 bin 600 metrekare alanda 3 bin 500 metrekarelik gezi alanından oluşuyor. Yaz kış 26 derece sıcaklık ve % 80 nem koşullarının sağlandığı bahçe 150  türe ait 20  binden fazla tropikal bitki ve 45 türde binlerce kelebeğe doğal yaşam alanı sunuyor. Kelebeklerin larvadan kelebek haline gelişindeki tüm evrelerinin gözlemlenebildiği bahçe içerisinde Kelebek Müzesi, Böcek Müzesi ve Doğa Eğitim Sınıfı gibi ziyaret alanları da yer alıyor. Bahçe içerisinde öğrenciler için bilim insanı, mantar, kuş, böcek etkinlikleri yapılıyor. Hafta sonlarına özel olarak da hayata dokun, boyama ve el işi etkinlikleri gerçekleştiriliyor. Ayrıca eğitim sınıfında randevu alan okul öğrencilerine böcek, ilginç canlılar, sürüngen eğitimi veriliyor.

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, pazartesi günleri hariç haftanın 6 günü, 09:00 -17:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

YORUMLAR
 • ali hıdır - 22.01.2019
  Güzel bir uygulama teşekürler ama özürlü arkadaşlara indirimli fiyattan ücret alıyorsunuz daha önceleri ücretsiz olan uygulama neden ücretli oldu acaba
 • Konya Sevdalısı - 22.01.2019
  Herkese ücretsiz olsun,daha çok kişi gelir ki Selçuklu\'nun tanıtımına katkı olur.
 • Mustafa k. - 22.01.2019
  tüm Konyayı kapsamadığı için üzüldüm
 • KONYALI - 23.01.2019
  KARATAT VE MERAM DAKİ ÇOCUKLARA KARNE HEDİYESİ YOKMU
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem