TYB Konya şubesinden Edirne Osmanlı camileri fotoğraf sergisi

TYB Konya şubesinden Edirne Osmanlı camileri fotoğraf sergisi Konhaber Reklam
konhaber.com
2017.09.10 11:37
TYB Konya Şubesi 2017 kültürel etkinliklerine Edirne Osmanlı Camileri fotoğraf sergisiyle devam ediyor.
9 Eylül Cumartesi saat 14’00 te serginin açılışını yapan TYB Başkanı Prof. Dr. Hayri Erten, geçmiş mirasın geleceğe taşıyan en önemli araçlar arasında ibadet mekanlarının bulunduğunu dolayısıyla yeni neslin geçmişle irtibatını camilerin etkin şekilde sağladığını belirterek Edirne Osmanlı Camilerinin bu bakımdan önemli olduğunu söyledi.

Erten, bu serginin Konya halkı ile Osmanlı’ya başkentlik yapmış Edirne camilerini buluşturmayı amaçladıklarını ve aslında bu serginin Selçuklu ile Osmanlıyı buluşturduğunu ifade ederek sergiyi birlikte yaptıkları Konya Büyükşehir Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, NEÜ Uluslararası Rumi Medeniyetler Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Konya İl Turizm ve Kültür Müdürlüğü’ne katkılarından dolayı teşekkür etti.

Yüksek Mimar Şule Yılmaz Erten, Prof. Dr. Hayri Erten ve Yrd. Doç. Dr. Semiha Kartal’ın “Edirne Osmanlı Camilerine Strüktürel Bir Bakış” ismiyle hazırladıkları fotoğraf sergisinin açılışına TYB Başkanı Prof. Dr. Hayri Erten, Prof. Dr. Nazmi Zengin, Aydınlar Ocağı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Güçlü, Konya STK platformu yönetiminden İbrahim Dıvarcı, TYB Yönetim Kurulu üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Ali Fuat Baysal, Huzeyme Yeşim Koçak, Melahat Ürkmez, Gazeteci Kazım Öztürk, Ahmet Kuş, Ali Işık, Ömer Lütfi Ersöz, yazar ve akademisyenler katıldı. 

Sergiyi hazırlayanlara katılım belgelerini Aydınlar Ocağı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Güçlü ve NEÜ Meram Tıp F akültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı üyesi Prof. Dr. Nazmi Zengin Takdim etti. 

TYB Başkanı Erten, serginin 3-4 Ekim 2017’de Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi A1 blokda saat 11.00 de tekrar sergileneceğini duyurdu.
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem