Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan: Konya’yı Antalya’ya bağlayacak Eğiste viyadüğü gelecek yıl bitirilecek Konhaber Reklam

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan: Konya’yı Antalya’ya bağlayacak Eğiste viyadüğü gelecek yıl bitirilecek

konhaber.com
15.04.2019 16:50
Konya ile Antalya’yı birbirine bağlayacak Eğiste Viyadüğü. Ülkemizin en yüksek ayak uzunluğuna sahip viyadüğün yapımı bütün hızıyla sürüyor. Karayolları Bölge Müdürleri Toplantısında konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, o projeye dikkat çekti, “Ülkemizin kuzey ve güney aksı önemli bir artere kavuşuyor” dedi.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 69. Karayolları Bölge Müdürleri Toplantısında konuştu.

2 yıl önce hizmete açılan Avrasya Tüneli ile ilgili verileri paylaşan Bakan Turhan, Avrasya Tüneli sayesinde bir senelik zaman diliminde 23 milyon saat zaman tasarrufu, 30 bin ton yakıt tasarrufu, karbondioksit emisyonunda 18 bin ton azalma sağladıklarının altını çizdi. Otoyol uzunluğunun 2 bin 842 kilometreye çıktığına işaret eden Bakan Turhan, amacın güvenli ve konforlu yollar oluşturmak olduğunu vurguladı. 

Bakan Turhan, sözü Konya’yı Antalya’ya bağlayacak Eğiste Viyadüğüne getirdi. 

Mehmet Cahit Turhan,"Yapımına süratle devam ettiğimiz bir proje de Konya ile Antalya’yı birbirine bağlayacak olan Eğiste Viyadüğü. Ülkemizin en yüksek ayak uzunluğuna sahip bu viyadükle Türkiye'nin kuzey-güney aksının önemli arterlerinden Konya-Hadim-Taşkent-Alanya güzergahındaki trafikte, zaman tasarrufu, seyahat konforu ve sürüş güvenliğinin arttırılmasını amaçlıyoruz. İnşallah bu projeyi de gelecek yıl bitirmiş olacağız" dedi.

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem