Uluırmak Evleri'nin temeli Bakan Kurum'un da katılacağı törenle atılacak  Konhaber Reklam

Uluırmak Evleri'nin temeli Bakan Kurum'un da katılacağı törenle atılacak

konhaber.com
06.12.2018 12:10
Meram Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen 1646 dairelik dev proje Uluırmak Evleri’nin temeli atılıyor. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da katılımlarıyla 7 Aralık Cuma günü gerçekleştirilecek olan temel atma törenine tüm Konyalıları davet etti.
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız... Meram’da hayata geçirilen Uluırmak Evlerinin temel atma töreni, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da katılımıyla 7 Aralık Cuma Günü saat 16.00’da  gerçekleştirilecek.

Son 4 ay içinde yaklaşık 3 bin konutluk hamle gerçekleştiren Meram Belediyesi, çalışmalarını Uluırmak Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm alanında da devam ettiriyor. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da teşrif edeceği temel atma törenine tüm vatandaşları davet etti. Hayata geçirilecek proje ile vatandaşlara, Meram’ın en cazip bölgelerinden biri olan Uluırmak’ta ev sahibi olma olanağı sağlandığını ifade eden Başkan Fatma Toru, dört ay içinde Meram’da peş peşe yükselen kooperatiflerle ilçenin daha modern bir çehreye kavuştuğunu belirtti.

Projelerin tamamında sadece konut değil yaşam alanı ürettiklerini belirten Başkan Toru, “90 bin m²’lik bir arsa üzerine oturan, 32 bin m² yeşil alanı, 320 araçlık açık, 1650 araçlık kapalı otoparkı ile dev bir proje olan Uluırmak Evleri’nin temelini Sayın Bakanımız Murat Kurum’un katılımları ile gerçekleştiriyoruz. Meram Belediyesi olarak kooperatiflerimizde sadece konut üretmiyoruz, her yönüyle dört dörtlük yaşam alanları yükseltiyoruz. Uluırmak Evleri ve bölgesi de okulundan sağlık ocağına, oyun alanlarından iş ve ticaret merkezlerine kadar her yönü düşünülmüş bir alt merkez. Gerçekleştirdiğimiz kura ile hak sahibi olan vatandaşlarımız bu ayrıcalığı yaşayacaklar. Hem de vatandaşlarımızın mali şartlarını değerlendirerek oluşturduğumuz uygun şartlarda. Vatandaşlarımız faize bulaşmadan bütçesini öngörerek ev sahibi olabilecekler. Meram Belediyesi olarak, vatandaşlarımızın anayasal temel haklarından olan konut edinme hakkına böylece destek vermiş oluyoruz. Tüm Konyalıları ve Meramlıları bu önemli günde yanımızda görmekten büyük mutluluk duyacağız” diye konuştu. 

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem