Uzun Ömürlü Zeminler İçin Polyurea Konhaber Reklam

Uzun Ömürlü Zeminler İçin Polyurea

konhaber.com
09.02.2019 18:55

Su yalıtım, kurşun geçirmezlik ya da kaplama amaçlı zemin izolasyonunda kullanılan polyurea, kaplamada en çok tercih edilenler arasındadır. Polyurea zemine tam olarak yapışabilmesi için püskürtülerek uygulanan bir malzemeden oluşmaktadır. Uygulandığı yer yaklaşık 8 - 9 saniye sonra kuruyarak katılaşmaktadır. Bu nedenle dikey ya da eğimli yüzeylerde de rahatlıkla uygulanabilmektedir. Tecrübeli elemanlar sayesinde uygulandığı zemin, uzun süre boyunca herhangi bir problemle karşılaşmadan kullanılabilmektedir.

Sprey Polyurea Sistemler Nelerdir?
Polyurea sistemler uygulanacak alana göre iki çeşide ayrılmaktadır: Alifatik ve Aromatik.
Spektroskopik dayanıklılığı yüksek olan alifatik sprey polyurea, güneş ışığı ya da sürekli ışık alan zemin kaplamasında kullanılmaktadır. Güneş ışığı ya da güçlü ışıklara rağmen zemin renginde herhangi bir renk değişimi gözlenmez. Alifatik sprey polyurea, polyurea fiyat konusunda aromatik sprey polyureaya nazaran maliyetli olmasına rağmen dış alanlarda sunduğu avantajlar ile aromatik sprey polyureadan bir adım öne çıkmaktadır.

Spektroskopik dayanıklılığı düşük olsa da sıcaklık ve mekanik dayanıklılığı son derece iyi olan aromatik sprey polyurea, güneş almayan yüzeyler için ideal olanıdır. Çünkü güneş aldığı takdirde renk değiştirmektedir. Genellikle iç mekânlarda kullanılması tercih edilir.

Polyurea Kaplama Fiyatları Nedir?
Polyurea fiyat bakımından oldukça maliyetli bir kaplama olmasının nedeni, polyurea kaplama, güncel döviz kuru üzerinden hesaplanmaktadır. Döviz kuru ise Ülkemizde sürekli olarak değiştiğinden dolayı buna bağlı olarak fiyatlar da artış göstermektedir. Ancak pahalı olmasının yanı sıra uzun ömürlü ve dayanıklı olduğu düşünülürse, tamirat gibi işlemlerden daha karlı olduğu açıkça ortadadır. Maliyetinin az olmasını isteyenlere, fiyattan tasarruf ederken kaliteli malzeme kullanımından kaçmanın ileride daha büyük sorunlar çıkarabileceğini söylemekte fayda vardır.

Polyurea kaplama uygulaması için astar seçimi, hammadde seçimi, seçilen kaplama boyası, zemin hazırlığı gibi etkenler uygulamada maliyeti belirleyen unsurlardır. Polyurea fiyat bakımından daha az maliyetli olsun diye, kullanılan malzeme kalitesinden ödün vermek doğru bir seçim olmaz.

Polyurea kaplama için net bir fiyat belirlemek için https://www.panleoizolasyon.com/polyurea-fiyat/ sitesi üzerinden firmamız ile iletişime geçebilir ve uzman ekibimiz ile kaplamak yaptırmak istediğiniz zemin hakkında detaylı bir görüşme gerçekleştirebilirsiniz.
 

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem