Yazır: Ilgın Şeker Fabrikasını bölge çiftçisine kazandırmak için çalışıyoruz Konhaber Reklam

Yazır: Ilgın Şeker Fabrikasını bölge çiftçisine kazandırmak için çalışıyoruz

konhaber.com
24.03.2019 14:35
Akşehir-Ilgın Pancar Ekicileri Kooperatifi şube sayısını arttırıyor. Kooperatifin Sarayönü Şubesi düzenlenen törenle açıldı. Konuşmasında özelleştirmeye dikkat çeken Kooperatif Başkanı Yusuf Yazır, Ilgın Şeker Fabrikasını bölge çiftçisine kazandırmak için çalışacaklarını söyledi.
Akşehir-Ilgın Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin Sarayönü Satış Mağazası düzenlenen törenle hizmete açıldı.

İlçe yöneticileri ve üreticileri bir araya getiren törenin açılış konuşmasını Kooperatif Başkanı Yusuf Yazır yaptı.

Yusuf Yazır, "Vefasını üretime, ürünü ve o ürünü sermayeye, sermayeyi de kalkınmaya zenginliğe dönüştürmenin yolu da bu toprağın ayrılmaz parçası, köylünün, çiftçinin omuzlarındaki yükü hafifletmekten geçmektedir. O irade bu yükü çiftçinin omuzundan alarak daha çok üretimin, daha çok ürünün önünü açmıştır." dedi.
 
Yazır, Türkiye için tarımın önemine dikkat çekti ve şunları aktardı:

"Tarım yenilenebilir bir kaynaktır. Toprağı verimsizleştirecek kadar sömürmezseniz niteliğin varlığını koruyacak yatırımlar yaparsanız size her sene bir öncekinden fazla ürün verir"

Yusuf Yazır, kooperatif olarak yürüttükleri çalışmalar hakkında da bilgi vererek, "140 trilyona yakın bir ciro yapmışız, yapmış olduğumuz kar iştirak de dahil 6 milyon TL'dir. Biz çiftçimizin girdi maliyetlerini aşağıya çekmek istiyoruz, her şeyin Ankara'dan değil bizim de üremize düşen görevlerimizi yerine getirmek için çaba sarf ediyoruz" dedi.

Sözü Ilgın Şeker Fabrikasının özelleştirilmesine getiren Yusuf Yazır, özellikle bir konunun altını çizdi: "Özelleştirilmeye çıkartılan Ilgın Şeker Fabrikası, daha sonra iptal edildi. Cumhurbaşkanımız 2023'e kadar bir tebliğ yayınladı. Biz de bütün hazırlıklarımızı yaparak Ilgın Şeker Fabrikasını bölgeye kazandırıp çiftçimizin ekonomik yapısını ayağa kaldırmak istiyoruz" 

Yusuf Yazır’ın konuşmasının ardından Akşehir-Ilgın Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin Sarayönü Satış Mağazası dualarla protokol üyeleri tarafından açıldı.

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem