YÖK Başkanı Saraç'tan YKS değerlendirmesi Konhaber Reklam

YÖK Başkanı Saraç'tan YKS değerlendirmesi

konhaber.com
06.08.2019 14:31
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) yerleştirme sonuçlarına göre, bu yıl doluluk oranlarında önemli bir artış, boş kontenjanlarda ise azalma olduğuna dikkati çekti.
Saraç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, bu yıl ikincisi yapılan YKS'nin yerleştirme sonuçlarına ilişkin raporun yayımlandığını anımsattı. 

YÖK Başkanı Saraç, "Doluluk oranlarında, 2018 yılı ile kıyaslandığında önemli oranda artış olmuş, boş kontenjanlarda ise önemli bir azalma gerçekleşmiştir. Bu durum, yükseköğretim sistemimiz için sevindirici bir gelişmedir. YÖK olarak yükseköğretimde önceliğimiz her zaman kalite olacaktır. Bu sonuçlar, bu istikamette daha kararlı ve cesaretli adımlar atmamıza imkan sağlayacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

 

YORUMLAR
  • Ali - 12.08.2019
    Sayın Başkan doluluk oranı iyide bunca işsiz varken fakülte kontenjanları nı yükseltmek veya yeni fakülteler açmanın amacı nedir
  • Ali - 12.08.2019
    Onca işsiz Veteriner varken Konya, Aksaray, Afyon, Ankara, Kırıkkalede fakülteler varken Ereğli ilçesinede veterinerlik fakültesi açmak popilizmden başka bir şey olamaz
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem