Zeytin Dalı Harekatı FETÖ’yü çıldırttı  Konhaber Reklam

Zeytin Dalı Harekatı FETÖ’yü çıldırttı

konhaber.com
13.02.2018 13:18
Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak amacıyla başlattığı Zeytin Dalı harekatının FETÖ'yü rahatsız ettiği örgüt üyesi istihbaratçı üsteğmenin itiraflarıyla bir kez daha ortaya çıktı.
Konya'da yürütülen Türk Silahlı Kuvvetlerinde FETÖ yapılanması yönelik soruşturmada Hava Kuvvetleri Komutanlığı karargahında istihbarat subayı olarak görev yapan üsteğmen E.B. 5 Ocak'ta gözaltına alınarak tutuklandı. İki hafta sonra itirafçı olan şüpheli, subay olmasını sağlayan ve himmet verdiği örgüt abileriyle TSK içerisinde görev yapan kripto subayların ismini verdi.

İTİRAFÇI ÜSTEĞMEN HER ŞEYİ ANLATTI

Cezaevinde 40 FETÖ üyesi ile birlikte aynı koğuşta kaldığını anlatan itirafçı, duruşmaya giden ya da aileleriyle görüşen diğer tutuklulara Gülen'in talimatlarının ulaştırıldığını söyledi. E.B. "Afrin operasyonu için, hükümet köşeye sıkıştığı için sözde kendini kurtarma girişimi olduğu şeklinde bir algı oluşturuluyor. Duruşmalara gittiklerinde başkalarından duydukları rüyaları anlatarak çektikleri eziyetin kısa sürede son bulacağını, anlatıyorlar. Her akşam yatsı namazı sonrasında bir defterdeki metinleri okuyarak hükümet aleyhinde beddua seansları yapıyorlar.

ÇÖZÜLMENİN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN BÖYLE KANDIRIYOR

Çözülmenin önüne geçmek için, konuşmayanların hepsinin serbest kalacağını, FETÖ davalarının düşeceğini, örgütün tekrar toparlanacağını ve etkin pişmanlıktan yararlananların tutuklu kalmaya devam edeceğini iddia ediyorlar" dedi. (Halit Turan/Sabah) 

YORUMLAR
  • Doğrucu - 13.02.2018
    ey fethullahçı pislikler hepsi yalan demi bunların, hepsi, her itirafçı yalan söylüyor değil mi? eğer bu itirafçı hiçbirşey konuşmasa, sus pus olsa idi, sizden olacaktı, sebredecek, bahar size de doğacaktı diyerek, sizden kendinizden bilecektiniz. şimdi itirafçı olunca, her pisliği dökünce tukaka olur değil mi? ulan her yeriniz böyle. yalancı riyakarlar. başınızdaki pislik en az iki yüzlü, sizlerde öylesiniz. her adama ve meşrebe göre farklı hal alırsınız, münafıklar.
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem