COŞKUYLA GELEN HEZİMET...

Kemal Soylu
Kemal Soylu
14.12.2014 09:55

Ayıptır.. Yazıktır.. Günahtır..

Konya Torku Arena'da Galatasaray karşısında alınan ŞOK yenilgiyi açıkçası kimse beklemiyordu.

Yenilirsin, yenersin berabere kalırsın..  Bu futbolun olmazsa olmaz gereken, üç sonucundan birisi.

Ama Konya tarihinde ilk kez seyirci rekorunun kırıldığı, Konyaspor taraftarının yaşadığı coşkunun doruğa çıktığı bir karşılaşmada, bu yenilgi olmamalıydı.

Galatasaray karşısında hiç bir varlık gösteremeyen, lime lime dökülen, o bildik oyunundan çok uzakta, bir Torku Konyaspor vardı sahada..

Muhteşem seyirci karşısında, muhteşem sahada ve muhteşem bir atmosferin yaşandığı gecede, bir de  ferdi hatalardan gelen ucuz goller eklenince,  bu 5-0'lık yenilgi, adeta kaçınılmaz oldu.

Avrupa'da gelenden 4, gidenden 4 yiyerek, Avrupa tarihinde beklenmedik bir irtifa kaybeden sarı kırmızılı ekip, Torku Konyaspor'u, 5-0 yenerek, bir nevi de lige muhteşem bir dönüş yaptı.

Aslında Galatasaray öyle aman aman bir futbol ortaya koymadı..  Ama, sonucu her an değiştirebilecek, kişisel becerileri fazla olan klas ayaklara sahip olan bir ekip olmanın verdiği avantaja, Torku Konyaspor'un orta sahası ile defansının,  bu maçta fazlası ile yaptığı hatalar eklenince, tarihi fark kaçınılmaz oldu.

Torku Konyaspor bu maça gelinceye kadar sahasında hiç yenilmemişti. Kalesinde de toplam 6 maçta 1 gol görmüştü. Yani sahasında, "atar yemez" takımdı.  Ancak bu maçta, hem sahasındaki yenilmezlik ünvanını kaybetti, hemde o "gol yemez" tılsımı da bozuldu.

Sağlık olsun.. "5-0 yenildik, hezimete uğradık" diye oturup ağlayacak değiliz. Ancak bu tarihi hezimetten de ders çıkarmalıyız.. Konya spor tarihinde "Konyaspor yeni stadından ilk yenilgiyi hangi takıma karşı aldı ?."  sorusuna verilecek cevap "Galatasaray" oldu. Bu başka sıradan bir takımda olabilirdi. En azından Galatasaray gibi bir takım oldu.

Ne diyelim; Bu da bizim züğürt tesellimiz olsun!.

 

 

YORUM GÖNDER

Yazarın diğer yazıları


Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem