Aykut Kocaman: İlk 5 hafta biraz sert Konhaber Reklam

Aykut Kocaman: İlk 5 hafta biraz sert

konhaber.com
20.07.2019 21:47
Konyaspor'un Teknik Direktörü Aykut Kocaman, "İlk 5 hafta biraz sert bir 5 hafta gibi gözüküyor." dedi.
Konyaspor'un 1-0 kaybettiği Alanyaspor maçı sonrasında takımın Bolu’daki birinci etap kampını değerlendiren Teknik Direktör Aykut Kocaman, antrenmanlar ve çalışma şartları itibariyle oldukça verimli bir kamp dönemi geçirdiklerini söyledi. 

Yeni sezon hazırlıklarına 5 Temmuz’da Konya’da başladıklarını ifade eden Aykut Kocaman, “Bugün ayın 20’si ve yaklaşık 16 gündür yoğun bir tempoda hazırlıklarımızı sürdürdük. Konya’daki çalışmaların ardından Bolu’da devam ettiğimiz hazırlıklarda bizim için önemli olan ve altının çizilmesi gereken nokta takıma yapacağımız yüklemelerdi. Bu antrenmanlarımızın çoğu futbolcularımızın fiziksel kapasite ve kalitelerini daha iyi duruma getirmek adınaydı. Havalarında son derece iyi gitmesi ve antrenmanlar için uygun olması bize bu anlamda büyük katkı sağladı. Bu kamp çalışma ortamından dolayı son yıllarda yaptığımız en iyi kamp dönemiydi. Kampla ilgili çok söylenecek bir şey yok. Son derece iyi geçtiğini söyleyebilirim” dedi.

A.Alanyaspor ile oynanan hazırlık maçını da değerlendiren Teknik Direktör Aykut Kocaman, “Hazırlık karşılaşmaları, daha çok çalışmalarımızın neresindeyiz? nelerimiz var ? bunları görme adına faydalı oluyor. Zaten A.Alanyaspor ligdeki rakiplerimizden birisi.Bu anlamda buradaki tek maçımız bir ölçümleme yapmak için, bundan sonraki durumu da buna göre yönlendirmek için son derece doğru bilgiler verdi. Ama en başta biraz yorgunluk vardı. Yüklemelerden sonra bu yorgunluk takımda net bir şekilde gözüktü. Önümüzde daha 1 aylık süre var. Hollanda kampında oynayacağımız diğer hazırlık karşılaşmalarıyla beraber yavaş yavaş maç ritmine yaklaşmaya başlayacağız” şeklinde konuştu.

Aykut Kocaman yeni sezon fikstürünü ile ilgili görüşlerinin sorulması üzerine, “Şu anda ligin başlamasına 1 ay civarında bir süre var. Takımlara daha çok oyuncular gelecek. Pek çok oyuncu da takımından ayrılacak. Fikstürün her zaman en önemli özelliği o günün şartlarından siz ne durumdasınız, rakipleriniz ne durumdanın karşılığını görmek. İlk 5 hafta biraz sert bir 5 hafta gibi gözüküyor. İçinde Galatasaray maçının da olduğu 3 tane deplasman var. Eğer ilk 5 maç bizi istediğimiz sonuçlara doğru götürürse kuvvetli bir başlangıç yapma şansını verecek. Hatalarımız olursa da düzeltip devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
 • konya aşkı - 21.07.2019
  fikstür sert falan değil bizim takımımız yumuşak hocam biraz gerçekçi olalım
 • idris - 26.07.2019
  nerde kaldı transferler hocam?
 • ali - 26.07.2019
  transfer
 • Yakup - 28.07.2019
  Hedefi olan takımlar taraftarına kulak veriyor sizin kulaklar nerde hani golcü. Milleti enayi yerine koyun. Sonra da kulübü bitirirsiniz.
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem