Hilmi Kulluk: Konyaspor en az borcu olan takımlardan biri  Konhaber Reklam

Hilmi Kulluk: Konyaspor en az borcu olan takımlardan biri

konhaber.com
12.06.2019 19:29
Konyaspor'da ikinci kez başkanlığa seçilen Hilmi Kulluk, "Konyaspor en az borcu olan takımlardan biri" dedi. Kulluk, "Eze'yi gönderdik. Denizli'ye gitti, "Golcü diye yolladınız çamaşır makinesi çıktı" dediler. Moke'nin durumu ortada isterseniz yarın gidip alayım." dedi.
Konyaspor'da ikinci kez başkanlığa seçilen Hilmi Kulluk, olağanüstü genel kurulda yaptığı konuşmada kurulun 420 kişiyle yapıldığını ve bunun yönetimin başarısı olduğunu söyledi.

Kulluk, Konyaspor'un borcunun herkese açık olduğunu ve denetlenebilir olduğunu aktararak hesabını veremeyeceği hiçbir şey olmadığını söyledi.

Hilmi Kulluk "Manyama, Eto'o ve Halil İbrahim'i gönderdik. Eto'oyu biz yollamasaydık, borcumuz daha da artacaktı. Eren Albayrak'ın kulübe yararı belliydi. Eze'yi gönderdik. Denizli'ye gitti, "Golcü diye yolladınız çamaşır makinesi çıktı" dediler. Moke'nin durumu ortada isterseniz yarın gidip alayım." dedi.

Başkan Kulluk, stadyum çimlerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yenilendiğini belirterek, "Murat Kurum bakanım geldi. Stadyumdaki çimlerin 3 milyonluk maliyeti var. Bunu bakanlığımız Büyükşehir üzerinden yapıyor." dedi.

"Konyaspor en az borcu olan takımlardan biri" diyen Kulluk, borcun kapatılması için Konya'daki firmaları takıma desteğe çağırdı ve ekledi: "Bizim tek yürek olup borcu sponsorla halletmemiz lazım."

Başkan Kulluk şunları aktardı:

"Kulüpler Birliğinden gelen yazıda 18 Haziran’da toplantı var deniliyor. Toplantının gündemi yayıncı kuruluşun ödeme talebini görüşmek üzere. Şu an yayıncı kuruluş çıkmak istiyor. Federasyona diyor ki, ben satış yapamıyorum zarar ediyorum. Ve bir hesap çıkarmışlar, Türkiye Futbol Federasyonu'na verdiği teminatı yakarsa zararı daha az oluyor, devam ederse zararı daha çok oluyor. Belki öyle bir gün gelecek ki o gelirlerde gelmeyecek, iş daha da kötüye gidecek. En büyük gelirimiz yayıncı kuruluş onlarda çıkarım belki diyor. Bu diğer 18 kulüp için de geçerli”

TRANSFER ÇALIŞMALARI

Konyaspor'da performansı ile hayal kırıklığı yaşatan Zuta ile yollar ayrılacak. İkinci Başkan Selçuk Aksoy, 2 yıl daha sözleşmesi olan Zuta ile yola devam etmeyeceklerini ve yerine takviye yapacaklarını söyledi. 

Konya ekibi, bu bölgeye takviye yapacak. Ferhat Öztorun ile ise yola devam edilmesi planlanıyor.

Konyaspor’da Ali Turan ve Ali Çamdalı önümüzdeki sezon takımda kalacak.

Konyaspor’un ilk transferi olan Riad Bajic, bugün Konya’ya gelecek. Sağlık kontrolünden geçecek olan Boşnak oyuncu, öğleden sonra kiralık sözleşmeye imza atacak. İkinci Başkan Selçuk Aksoy, oyuncunun satın alma opsiyonunun ise 7 milyon Euro olduğunu açıkladı.
 

YORUMLAR
 • kudretcan - 12.06.2019
  ahmet şan ile musa aratın kulübe attığı kazıkları söyleyn
 • Gonyali Biri - 12.06.2019
  konhaberin yorumlarını okuyorum da yavaştan değişiklik oluyor. eleştiri yorumları artık yayımlanıyor.
 • NURAY YÜNDEN - 13.06.2019
  HİLMİ KULLUK BEY İN DÜRÜSTLÜĞÜ VE ADALETİ SORGULANAMAZ. SON DERECE BAŞARILI VE MÜTEVAZİ KİŞİLİĞİ KONYASPOR\'A KATKI SAĞLAMIŞTIR.
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem