İkinci El Taşıt Kredisi Hakkında Merak Edilenler Konhaber Reklam

İkinci El Taşıt Kredisi Hakkında Merak Edilenler

konhaber.com
22.07.2019 07:14

Otomobil satın almak istediğinizde taşıt kredilerini de mercek altına almanız gerekir. Özellikle ikinci el araç satın almak istediğinizde devreye bazı kriterler de girdiği için araç kredilerini çok daha detaylı bir şekilde değerlendirmeniz ve satın alacağınız aracı da dikkatlice seçmeniz gerekiyor. Öncelikle ikinci el araç seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini gözden geçirelim.
  • Aracın en son bakımının ne zaman ve nerede yapıldığını bilmelisiniz.
  • Aracın yedek anahtarının olması da önemli!
  • Seçtiğiniz aracın kilometresi ile oynanıp oynanmadığını da bilmenizde fayda var.
  • Motor, şanzıman ve mekaniğinin daha önce açılıp açılmadığını da kontrolden geçirtin.
Kendi kriterlerinize uygun olan aracı seçtikten sonra kredi başvurusu için araç kredisi seçeneklerine göz atmaya başlayabilirsiniz. Bu noktada 2. El araç kredisi devreye giriyor. İkinci el araç satın almak isteyenler bu finansman kuruluşunun daha cazip kredi ürünleri sunduğunu belirtiyor. Dolayısıyla çok sayıda kişi tercihini bu kuruluştan yana kullanıyor. Faiz oranlarının daha düşük olması elbette taşıt kredisi kullanmak isteyenler için son derece önemli bir detay!
İkinci El Araç Kredisi Olarak Ne Kadar Talep Edilebilir? 
Bildiğiniz gibi bu sorunun yanıtını Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) veriyor. 2019 yılının Ocak ayında bir yönetmelik yayımlayan BDDK, 120bin TL’ye kadar olan araçların fatura bedelinin  % 70’inin kredi olarak kullanılabileceğini belirtti. 120 bin TL’den daha yüksek fiyatlı bir araç satın almak isteyenler de fatura bedelinin % 70’ini kredi olarak talep edebilir. Ancak aynı zamanda kalan miktarın % 50’si için de kredi talebinde bulunabiliyorlar ve bu bilgi bireysel kredi başvurusunda bulunanlar için geçerli.

Merak ettiğiniz çeşitli soruların yanıtlarını almak ve aynı zamanda taşıt kredisi hesaplamanızı saniyeler içerisinde yapmak için siz de TEB Cetelem internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Faiz oranlarına ve sıfır km araç kredisi seçeneklerine de mutlaka göz atın. Belki de tercihinizi sıfır km araç satın almaktan yana kullanırsınız. 
 
 

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem