Kâbe’de yağmur sevinci Konhaber Reklam

Kâbe’de yağmur sevinci

konhaber.com
14.08.2019 16:33
Hac ibadeti için Mekke’de bulunan Müslümanlar, yağan yağmurla birlikte Mescid-i Haram’a akın ederek Kâbe’yi yağmur altında tavaf etti. Yılda en fazla 4-5 kez yağış alan Mekke’de hacıların yağmurun yağmasıyla büyük bir sevinç yaşadığı görüldü.
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız... Hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklarda bulunan Müslümanlar, bölgede nadiren yağan yağmurun altında Kâbe’yi tavaf etmenin mutluluğunu yaşadı.

Yağmurla birlikte Müslümanlar ‘Hicr-i İsmail’e girerek ‘Altınoluk’tan akan yağmur sularının altında namazlarını kılmak için adeta birbirleriyle yarıştı. Yaşanan izdihamı engellemek için Kabe’deki görevli polislerin Hicr-i İsmail’deki kalabalığa müdahale ettiği belirtildi. Aralıksız devam eden yağmurun zaman zaman şiddetlenmesiyle Müslümanlar coşkulu bir biçimde yüksek sesle tekbirler getirerek tavaf etti.

Yılda sadece 4-5 kez yağmur yağan Kabe’yi tavaf eden hacılar, yağan yağmurun altında takkeleri ve kıyafetlerinin etekleri ile su biriktirmeye çalıştılar. Hacılar Kabe’nin revakları ve katlarından yağmurun yağışını huşu ve sevinç ile izledi.

Temizlik görevlileri, yağmurdan sonra Kâbe’de süratle temizlik yaptılar.

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem