Meteoroloji uyardı! Bazı illerde sağanak yağış etkili olacak
Konhaber Reklam

Meteoroloji uyardı! Bazı illerde sağanak yağış etkili olacak

konhaber.com
14.08.2019 09:43
İç Anadolu'nun güneyi ile Doğu Akdeniz'in parçalı, yer yer çok bulutlu, Osmaniye çevreleri, Adana'nın kuzey ve doğusu, Kahramanmaraş'ın güneybatısı ile Hatay'ın kuzeybatı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Konya'nın ise parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra batı kesimlerinin yer yer parçalı çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Yapılan son değerlendirmelere göre, İç Anadolu'nun güneyi ile Doğu Akdeniz'in parçalı, yer yer çok bulutlu, Osmaniye çevreleri, Adana'nın kuzey ve doğusu, Kahramanmaraş'ın güneybatısı ile Hatay'ın kuzeybatı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı iç kesimlerde 2 ila 6 derece artacak, güney ve iç bölgelerde mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek.

Rüzgarın genellikle kuzey yönlerden, güney kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 

Konya: Parçalı ve az bulutlu 38

Ankara: Az bulutlu ve açık 38 

İstanbul: Az bulutlu ve açık 31 

İzmir: Az bulutlu ve açık 34 

Bursa: Az bulutlu ve açık 33 

Adana: Parçalı, yer yer çok bulutlu, kuzey ve doğusu yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 35 

Antalya: Az bulutlu ve açık 33 

Samsun: Az bulutlu ve açık 30 

Trabzon: Az bulutlu ve açık 28 

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 33 

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 43 


 

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem