Türkiye’nin İlk Domain Bayilik Sistemi Konhaber Reklam

Türkiye’nin İlk Domain Bayilik Sistemi

konhaber.com
15.07.2019 19:03
Türkiye’nin İlk Domain Bayilik Sistemi

İnternet ortamında, kelimelerin ve rakamların tescil edilmesi işlemine, Domain adı verilir.
Alan adı aynı zamanda adrestir. Her ne kadar gerçek alan adı IP adresi adı verilen ve rakamlardan oluşan bir protokol olsa da, günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen bir yöntem değildir.

Bu yüzden internet sitesinin alan adlarına, arama motorlarından kolaylıkla ulaşılabilir.
Domain bayilik ise uluslararası kayıt operatörü firmalar tarafından sağlanan üyeliği ifade eder. Dünyada en bilinen kayıt operatörü, ICANN (Internet Corporation For Assigned Names) adı verilen merkezi kayıt operatörüdür.

Güvenilir olması, kolayca alınabilmesi ve dünya çapında bilinir olması günümüzde ICANN kavramını popüler hale getirmiştir.
Atak Domain Hosting Ltd. firması ise merkezi kayıt operatörüne üye domain satış sitesidir.
İnternet ortamındaki en popüler alan adlarını, kullanıcılara ulaştırır. Aynı zamanda en güvenilir ve hesaplı Domain bayilik sistemi, kullanıcılara sunulmaktadır.
Domain Name Api sistemi üzerinde üyelik açtığınızda, aynı zamanda bayi konumunu elde etmiş olursunuz. Bayi olduğunuzda ise birçok avantaj sağlarsınız.

Domain Bayilik Sistemi Nasıl Çalışır?
Domain satış sitesine üye olduğunuzda, bayilik unvanını da elde edersiniz. Daha sonra size üç seçenek sunulur. Bu seçenekler:
Reseller: Sistemde 100 adet alan adı tescili sağladığınızda elde ettiğiniz bayilik statüsüdür.
Premium: 100 ya da üzeri alan adı tescili sağladığınızda, Premium üyelik statüsü kazanırsınız.
Platinum: 1000 ve üzeri alan adı tescillerinde Platinum bayi statüsü almaya hak kazanırsınız.
Üç farklı bayi statüsünde; en uygun alan adı fiyatları, kolay entegrasyon seçeneği ve satış yaptıkça kazanma sistemi, bayileri bekleyen avantajlardandır. Domain bayiliği almak, yukarıda anlatıldığı gibi oldukça kolaydır.
Domain name api uzantıları: .com, .net, .org, .biz, .info ve .uk, .com.tr, .ru, .fr ülkem alan adı isimleri olarak alınabilir.

Ayrıca yeni çıkan; .ist, .istanbul, .market, .law, .travel ve bu uzantılara benzer 700 üzeri kişiselleştirilmiş api uzantıları da bayilere, hizmet olarak sunulmaktadır.
www.domainnameapi.com sitesinden, kolayca bayilik alabilir ve alan adı satışına başlayabilirsiniz. Ücretsiz Domain bayilik fırsatları:
  • Zengin api çeşitliliği,
  • Güvenilir ve sağlam domain kayıt altyapısı,
  • WHMCS domain entegrasyonu ve
  • Çoklu dile sahip yönetici paneli gibi
Avantajlarla domainnameapi.com sitesinde sizleri bekliyor.
 

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem